Bethel

Zespół Bethel to energetyczna koncertowa. Jeśli byłaś, byłeś choć raz na koncercie zespołu Bethel to wiesz o czym mowa.
Zespół powstał w grudniu 2006 roku we Wrocławiu. Założony przez Grzegorza Wlaźlaka, początkowo nosił nazwę Sacrum, a w jego skład wchodziły 3 osoby. Z biegiem czasu zmieniała się liczebność członków zespołu, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. Wraz z rozwojem wydarzeń zespół zdecydował się obrać nową nazwę Bethel zaczerpniętą przez wykonawców z Biblii.
Kolejne lata działalności zespołu, oprócz wielu koncertów, przynosiły także pierwsze sukcesy. W 2007 roku zespół zajął III miejsce na „Rock Style Festiwal”. Rok później, w drugiej edycji tego festiwalu, zdobył II miejsce. W 2009 roku Bethel uzyskał wyróżnienie na VII edycji festiwalu „Around The Rock”.
Rok 2010 okazał się przełomowy w karierze zespołu, który nie tylko zagrał 80 koncertów w ramach trasy „Positive Bethel Tour 2010”, ale także zdobył wiele prestiżowych wyróżnień. W maju Bethel otrzymał nagrodę publiczności podczas GranPrix Festiwalu Fama we Wrocławiu. W lipcu wygrał festiwal Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Miesiąc później uzyskał tytuł Honorowego Laureata podczas finału Festiwalu Fama w Świnoujściu. Zespół wyróżniono tam za wysoki poziom wykonawczy. Zwieńczeniem roku była premiera debiutanckiego albumu zespołu pt. Muzyka Serc, którego pierwszy singiel Zabrali mi skrzydła promowano m.in. w programie Kuby Wojewódzkiego
W sierpniu 2011 roku Bethel zagrał na małej scenie Przystanku Woodstock. Występ ten został dobrze przyjęty przez publikę, która rok później, głosując w ramach plebiscytu „Złoty Bączek”, umożliwiła zespołowi występ na dużej scenie dla kilkuset tysięcy osób. Wydawnictwo Dobrze, że jesteś (druga płyta) ukazało się nakładem Lou & Rocked Boys, a swoją premierę miało podczas 8 urodzin zespołu – 27 lutego 2014 roku. Płytę promowały single We Wanna Fight oraz Rzeki. Pierwszy z nich został wykonany przez zespół przy kolejnej wizycie w programie Kuby Wojewódzkiego.
Bethel przez 17 lat działalności zagrał ponad 600 koncertów.